اتوکلاو دندانپزشکی  قاتل میکروب ها در صنعت دنداتپزشکی

در زمینه پزشکی و دندانپزشکی تجهیزات مورد استفاده باید کاملا استریل باشند و عاری از هرگونه میکروب و ویروسی باشند تا مانع از ایجاد و یا انتقال بیماری شود.فلذا تجهیزات پر کاربرد و مهمی جهت استریل کردن تولید شده که از معمترین انها می توان

 اتوکلاو دندانپزشکی  را نام بردوتجهیزاتی که قابل اتوکلاو کردن هستند با قرار گرفتن در این دستگاه کاملا استریل می شوند. سایر تجهیزات مورد استفاده هم که قابل اتوکلاو کردن نیستند اغلب یکبار مصرف بوده .

یکسری از تجهیزات نیز هستند که از جنس پلاستیک بوده و دندانپزشک نمی تواند بعد ازاستفاده از ان در اتوکلاو انها را استریل کند.روش های دیگری برای استریل این تجهیزات پلاستیکی که تحمل فشار و گرمای موجود در اتوکلاو را ندارند وجود دارد که در این مقاله بحث در مورد این روش ها نمی گنجد.حال اینکه چه اتفاقی در داخل دستگاه می افتد و تجهیزات تحت چه شرایطی قرار می گیرند که میکروب های موجود بر روی انها کاملا استریل می شوند موضوعی است که در ادامه به بررسی انها خواهیم پرداخت.

در ابتدا دندانپزشک تجهیزاتی را که با انها کار کرده و نیاز به استریل دارند در داخل

 اتوکلاو دندانپزشکی  قرار می دهد و درب دستگاه را می بندد و دستگاه را روشن می کند.در این مرحله دستگاه شروع به تولید بخار می کند و با بالا رفتن فشار و دما میکروب ها شروع به نابودی می کنند و بعد از بین رفتن انها دستگاه فعالی خود را متوقف می کند و دما دوباره به حالت عادی باز می گردد و تجهیزاتی که حالا کاملا استریل هستند توسط خود دستگاه وکیوم می شوند.این مهمترین کاری است که دستگاه بعد از استریل کردن انجام می دهد.باعث می شود تا ابزارها زمانی که از دستگاه خارج  می شوند و در معرض هوا قرار می گیرند احتمال الودگی برایشان وجود نداشته باشد.

در برخی موارد هم خود دندانپزشک نیاز به استفاده از این تجهیزات را ندارد و در داخل بسته های وکیوم شده تجهیزات را نگه می دارد تا هر زمان که مجدد نیاز به استفاده از انها باشد بازشان کند.در زمینه دندانپزشکی از اتوکلاو کلاس B استفاده می شود و تنها مدلی است که پاسخگوی نیازهای همه در زمینه پزشکی است.مدلهای دیگر اتوکلاو که کلاس N و S است در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تنها تفاوتی که بین این مدلها وجود دارد قابلیت قرار گیری تجهیزات با جنس های مختلف است و

 اتوکلاو دندانپزشکی  در کلاس B شامل تمام تجهیزات قابل اتوکلاو دندانپزشکی کی شود.نحوه نگه داری این دستگاه از جماه نکاتی است که باعث طولانی شدن عمر کاری ان کی شود.از جمله مهمترین انها فصله از دیوار است .نباید اتوکلاو را خیلی به دیوار نزدیک کرد و مورد دیگر اینکه نباید تجهیزات را بیش از 4/3 ظرفیت ان در دستگاه قرار دادو همیشه باید 4/1 این فضا خالی باشد تا دستگاه راحت تر کار کند.

در زمان خرید هر دندانپزشک باید دقت کافی داشته باشد تا بداند که چه محصولی را خریداری می کند و از خدمات پس از فروش ان مطمئن باشد. در این اوضاع تخریم ها برخی از شرکت ها در این اوضاع تحریم ها در ارائه خدمات دچار مشکل شدند و کمبود قطعت باعث شده تا نتوانند در مدت زمان کوتاه کار تعمییر را به انجام برسانند و برای جور کردن قطعات نیاز به زمان دارند که این خود باعث نیتی برخی از دندانپزشکان شده است.

فلذا در این شرایط بهتر است تا راهکار تولید

 اتوکلاو دندانپزشکی  را مانند سایر تجهیزات به تولید کنندگان عزیز ارائه دهیم و امیدواریم باشیم تا در این شرایط به وجود امده با ارائه این راهکار بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم و خود در زمینه تولید تمام تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی به خودکفایی برسیم.امید است تا مطالب ارائه شده برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع قرار گرفته باشد و توانسته باشیم بخش مهمی از عملکرد این دستگاه مهم را به شما توضیح داده باشیم.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: تجهیزات ,دستگاه ,دندانپزشکی ,اتوکلاو ,استریل ,انها , اتوکلاو دندانپزشکی ,کاملا استریل ,اتوکلاو دندانپزشکی ,قابل اتوکلاو ,مورد استفاده
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

مُجمَل لک موزیک - دانلود آهنگ لکی سایت تخصصی انشا مسعود سرداری NAQIBESTAKHR لوازم یدکی 407 شرکت خدمات مهندسی فناوری های پیشرفته نوین املاک منطقه ۲۲ املاک دریاچه چیتگر املاک چیتگر همه آرزویم اما... کتابخانه شهدا گرمه