اتوکلاو دندانپزشکی  در چه مرحله ای از تولید داخلی قرار دارد؟

 اتوکلاو دندانپزشکی  از جمله تجهیزات مهم در کار دندانپزشکان است. در زمینه تولید این  محصول در  داخل کشور باید گفت که تولیدات داخلی ما بسیار کم هستند و در حد یکی دو برند.اغلب توجه به بخش واردات است و ما در بازار بیشترشاهد جنس های وارداتی هستیم تا کالاهای تولید شده در داخل کشور که این مساله خود جای تاسف دارد و این نشان از وابستگی شدید ما به کالاهای خارجی در این سالها است.

در ابتدای امر سودی که واردات دارد همه را وسوسه می کند و فرد با کمترین دردسری می تواند جنس خود را وارد کند و استقبال در بازار ایران از کالاهای خارجی بهتر است و مردم بیشتر از برندهای خارجی خرید می کنند تا برندهای ایرانی دلیل ان هم سابقه بد محصولات ایرانی در کیفیت بوده است که البته امروزه این مساله تا حد زیادی حل شده و تولید کنندگان سعی بر بالا بردن کیفیت محصولات خود دارند و توانسته اند تا حد زیادی در این امر موفق باشند.ولی باز کالاهای خارجی از محبوبیت بالاتری در بین مردم برخوردار هستند.

 اتوکلاو دندانپزشکی  از جمله تجهیزاتی است که در سالی که گذشت با نوسانات قیمت ارز واردات ان دچار مشکل شد و ما دیگر در بازار تجهیزات دندانپزشکی نمی توانیم برخی از برندها را پیدا کنیم و برندهای خارجی موجود هم با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شده اند.این افزایش قیمت در برخی برندها به قدری زیاد بوده است که دیگر خرید ان در داخل مقرون به صرفه نیست و وارد کنندگان انرا وارد نمی کنند که این خود موجب بروز مشکلات جدی شده است و طرفداران اینگونه برندها به شدت احساس نیتی از این وضعیت دارند.

از انجایی که اتوکلاو جزو تجهیزات مهم است و کار اصلی یعنی استریل کردن را برعهده دارد اینگونه مشکلات به شدت خطرناک است و مستقیما سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد فلذا در این اوضاع توجه به تولید داخلی می تواند راه نجات از این بحران سخت باشد.اینکه ما بتوانیم در این اوضاع چرخه تولید را به راه بیندازیم امری است که می تواند سامان دهنده این شرایط باشد و از طرفی دیگر وابستگی از بین می رود و اقتصاد کشور رونق بیشتری پیدا میکند.این راهی است که کشورهای دیگری مانند چین و ژاپن در این شرایط انجام دادند و دیدیم که موفق هم شدند.

اگر شما دندانپزشک هستید حتما برای خرید

 اتوکلاو دندانپزشکی  به بازارتجهیزات سر زده اید و مشاهده کرده اید که چه برندهای متنوعی از این محصول در بازار وجود دارد و در این میان نیز تعداد کمی محصول داخلی هم وجود دارد.این مساله خود جای تامل بسیار دارد. تعدد بالای برندهای خارجی باعث شده تا نظر بیشتر خریداران به این سمت جلب شود و ترجیحشان خرید از این برندها باشد.در این اوضاع و شرایط اقتصادی خدمات در برندهای خارجی بعضا دچار مشکل شده و وارد کنندگان در برخی برندها دیگر قادر به وارد کردن قطعات جانبی نیستند و این مساله پشتیبانیانها را دچار مشکل کرده است.

در این شرایط همه باید دست در دست هم دهیم تا بتوانیم تولیدات محصولات اساسی مانند تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی را در داخل کشور به راه بیندازیم و یکبار برای همیشه این موضوع را که خودکفایی تنها راه موفقیت ماست را متوجه شویم.در این میان همکاری مسئولین و سرمایه سرمایه داران در کنار هم  راه گشای این راه خواهد بود.جوانان متخصص و توانمند در این زمینه بسیار زیاد هستند که با راه افتادن این چرخه تولید می توان از این استعدادها به نجوه احسن استفاده نمود.

امید ما در صنف تجهیزات دندانپزشکی این است که روزی را ببینیم که تمام برندهای محصولات پزشکی و دندانپزشکی مانند

 اتوکلاو دندانپزشکی   و سایر محصولات مهم دیگر همه تولید داخل باشند و از نظر کیفیت وکارایی و ظاهر اینقدر خوب و جذاب باشند که دیگر هیچ دندانپزشک و پزکی به سراغ محصولات خارجی نرود و با این کار شاهد پیشرفت چند برابری کشور خواهیم بود.

 

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: دندانپزشکی ,تولید ,خارجی ,برندهای ,محصولات ,کشور , اتوکلاو دندانپزشکی ,برندهای خارجی ,کالاهای خارجی ,تجهیزات دندانپزشکی ,داخل کشور
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

دنیای بی غم سی شارپ بازرگانی رحیم زاده روشنای طریق الی الله تحقیقات من گوگل انتقال پول ایران امریکا شریف قلم مجازی شرکت خدماتی عصرویرا در اصفهان